לקראת ראיון ראשון

כיצד להשיב על השאלה: "מדוע עליי להעסיק אותך?"

כיצד להשיב על השאלה: "מדוע עליי להעסיק אותך?" \ דניאל ואורית - יוני 2016

שאלת המראיין "מדוע עליי להעסיק אותך?" המופנית למועמד לתפקיד, היא אחת השאלות הנפוצות כיום בראיונות עבודה. מצד אחד זו שאלה לגיטימית – המגייס רוצה לשמוע את התשובה הכנה והטובה ביותר מהמרואיין עצמו. מהצד השני, זו אחת השאלות המלחיצות ביותר מבחינת המועמדים.

 

החשש שהשאלה הזו מייצרת אצל המועמד נובע מכמה סיבות: ראשית, עליך כמועמד למצוא את הערך המוסף שלך שעולה על יתר המועמדים ולהציג אותו בצורה משכנעת. מאחר ואתה לא יודע כיצד המועמדים האחרים השיבו, אין לך כלים מספקים לבצע זאת בצורה האופטימלית. שנית, אתה לא יודע לעומק אילו תכונות נמצאות ברשימה הראשונה של המגייס, מה שמקשה אך יותר על תשובתך.

כיצד לשמור על האינטרסים העסקיים שלכם

כיצד לשמור על האינטרסים העסקיים שלכם \ דניאל ואורית - יוני 2016

גם נשים וגם גברים נתקלים בקשיים כאשר הם מנסים לקדם את עצמם מבחינה מקצועית. הרבה פעמים את לא בטוחה אם הגבר שהתעניין בשירות של העסק שלך, לא מתעניין יותר במה שלך עצמך יש להציע. ולך לא תמיד ברור אם הפגישה העסקית שקבעת עם מנהלת ההשקעות, לא תגלוש לפסים אישיים.

כיצד לעשות את ההפרדה בין אהבה ועסקים? וחשוב מכך, כיצד לקדם את האינטרסים העסקיים שלך מבלי לקדם את האינטרסים האישיים של הצד השני.

ראיון עבודה

עשר טעויות שיהרסו כל ראיון עבודה \ דניאל ואורית - יוני 2016

כעת משקורות החיים שלך התקבלו אצל המעסיק הפוטנציאלי וכבר זומנת לראיון עבודה, עליך לוודא כי המעסיק ימשיך להתרשם ממך והפוטנציאל שלך להתקבל ולהצליח בעבודה, יישמר.

 

אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני. הקונספט הזה נכון לגביי כל דבר, על אחת כמה וכמה כשמדובר בראיון עבודה. יש שלל גורמים שיכולים להשפיע לשלילה ולהרוס את ראיון העבודה שלך ואת ההזדמנות החד פעמית להוכיח את התאמתך לחברה.

נימוסים והליכות: השפעת המראה החיצוני בראיון העבודה

נימוסים והליכות: השפעת המראה החיצוני בראיון העבודה \ דניאל - יוני 2016

סבורים שהמראה החיצוני שלכם אינו משפיע על המראיין במהלך ראיון העבודה? חשבו שוב. בעוד שכישורי העבודה והניסיון המקצועי שלכם הם ליבת ראיון העבודה, גם למראה החיצוני שלכם יש משקל משמעותי ולא מבוטל

לא רק שאתם עשויים לפוצץ ראיון עבודה בהתעלמות מפקטור הלבוש, אלא שאפילו לאחר שהוכחתם את עצמכם בתפקיד, אתם עשויים לאבד אותו עקב מראה חיצוני מרושל.

למה לא חוזרים אליי?

למה לא חוזרים אליי? \ מערכת ג'ובפיט - אוקטובר 2015

שליחת קו"ח הינו שלב מתסכל עבור מועמדים מוכשרים רבים, המשקיעים זמן רב בכתיבת קו"ח ובאיתור משרות מתאימות. השקט שלאחר הגשת מועמדות- גורם למועמדים רבים לתהות ולשאול: למה לא חוזרים אלי?! בסקר שערכנו, גילינו כי 46% מהמועמדים חושבים כי שלב הגשת מועמדות למשרה מתאימה הינו השלב המאתגר ביותר בתהליך למציאת הזדמנות מתאימה. במאמר זה, נשתף ב- 5 הסיבות הרווחות ביותר ללמה לא חוזרים אלינו לאחר הגשת קו"ח, ומה עלינו לעשות בכדי להגביר את אחוז ההיענות וההתעניינות בנו:

3 הגורמים המשפיעים לחיוב מעבר להיבט המקצועי

3 הגורמים המשפיעים לחיוב מעבר להיבט המקצועי \ הצוות - יוני 2015

אנו נשאלים פעמים רבות מצד מועמדים, מהם גורמי- הרקע המשפיעים על המנהל המגייס וצוות המראיינים בעת קבלת החלטה ועל- סמך מה מראיינים מחליטים לקבל מועמד מסוים על-פני מועמד אחר, מעבר להיבט המקצועי.

מה כדאי לדעת לקראת ראיון פרונטלי?

מה כדאי לדעת לקראת ראיון פרונטלי? \ הצוות - נובמבר 2014

לראיון הראשון יש חשיבות מכרעת בקבלת הזדמנות במקום עבודה חדש.

ידוע כי אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני.

לכן, יש להיערך ולהגיע לראיון רגועים, ממוקדים ובעיקר מוכנים נפשית, מנטלית ומקצועית. 

התחל במציאת עבודה המתאימה לך >
חזור למעלה