| | :שתף חברים

כיצד לחפש עבודה כשאתם עובדים? / מאת: אורית ודניאל - אוגוסט 2016

כיצד לחפש עבודה כשאתם עובדים?

כל אחד מאיתנו בשלב מסוים במהלך הקריירה, יתנסה בחיפוש עבודה בזמן שהוא/היא עדיין עובדים. תמיד טוב יותר לחפש עבודה כאשר אתה עדיין עובד, הן על מנת לשמור על ביטחון כלכלי, והן על מנת שלא לשדר לחץ למעסיק הפוטנציאלי, ולהשאיר לך את האפשרות לבחור לעצמך עבודה טובה ומספקת מבלי ההכרח להתפשר על כל עבודה שתמצא.

 

מהצד השני, תהליך חיפוש העבודה, שליחת קורות חיים, שיחות עם מעסיקים ומגייסים והגעה לראיונות פרונטליים, כל אלו אינם פשוטים כאשר אתם עדיין עובדים ועליכם לשמור את עניין חיפוש העבודה, לעצמיכם.

 

האתגר אינו פשוט ועם זאת בהחלט ישים. להלן 5 טיפים לחיפוש עבודה בצורה אופטימלית כאשר אתם עדיין עובדים:

 

לשמור בסוד

 

החשיבות לשמור בסוד את העובדה שאתם מחפשים עבודה חדשה בזמן שאתם עובדים, משמעותית ביותר. אנשים שעובדים איתכם וישמעו שאתם מחפש עבודה, עשויים לפגוע בעבודתכם הנוכחית, הן באמצעות רכילויות שיגיעו עד לאוזני המנהלים והן בכך שיחמדו את מקום עבודתכם הנוכחי. הדרך היחידה להבטיח הצלחה במעבר בין העבודות הוא לשמור את העניין בסוד, עד אשר אתם חותמים הסכם עם מקום העבודה החדש. ככל שקשה להסתיר את העניין וככל שיש לכם קולגות בעבודה, אל לכם להתפתות לספר למי ממשרדכם על חיפוש העבודה שלכם.

 

שדרו "עסקים כרגיל"

 

הדבר אולי הקל ביותר הוא להשקיע פחות במקום העבודה הנוכחי שלכם, בעת שאתם תרים אחר מקום עבודה חדש. עם זאת, עד שלא תמצאו מקום אחר או שתחליטו כי אתם עוזבים את מקום העבודה הנוכחי, עליכם לשדר עסקים כרגיל, ולשמור ככל האפשר על אותה מידת השקעה בה השקעתם בעבודתכם קודם לכן. שינוי דרסטי בהתייחסות שלכם כלפי מקום העבודה, תעורר חשד מיידי אצל הממונים שלכם ולא כדאי להסתבך בשיחות קשות כאשר אתם בעיצומו של תהליך שמצריך מכם אנרגיות חיוביות.

 

בקשה לדיסקרטיות

 

גם מהמעסיק הפוטנציאלי עליכם לבקש לשמור על דיסקרטיות בכל תהליך בחינתכם לקבלת התפקיד. עליכם להסביר למראיין כי אתם עדיין עובדים וכי ברצונכם לשמור על כך נושא חיפוש העבודה שלכם בסוד. המראיין מחויב לשמור על סודיות בכל הקשור בהתנהלות מולכם, חשוב להדגיש בפניו כי הנושא רגיש.

 

לשמור על הרגלים קבועים

 

גם ההרגלים הקטנים ביותר כגון הלבוש שלכם למקום העבודה הנוכחי, צריכים להימשך כמידיי יום. אין זה פשוט כאשר עליכם לצאת לראיון עבודה בשעת הצהריים ולהגיע לראיון לבושים בחליפה ועניבה. לכן, נסו ככל האפשר לקבוע ראיונות עבודה בשעות אחר הצהריים והערב כשאתם מסיימים לעבוד. במידה ולא מתאפשר, הודיעו למעסיקכם הנוכחי מראש ככל האפשר כי תעדרו ביום ובשעה מסוימת. את החליפה והעניבה לבשו מחוץ למשרד כדי שלא לעורר חשד.

 

חיפוש עבודה רק מהבית

 

קשה לחפש עבודה בשעות הערב כשאתם בבית. הרבה יותר קל ומפתה לפתוח את האינטרנט ואת הרשתות החברתיות, בזמן העבודה, ולבדוק אילו משרות מוצעות שם. למרות שהדבר חוסך זמן ומשאבים, אל לכם לחפש עבודה בעודכם במשרד. אתם לא יודעים מי עשוי להיכנס לחדר ולגלות את מעשיכם. גם היסטורית הגלישה שלכם באינטרנט יכולה להישמר ולהיבחן בהמשך. ככל שהעניין מכביד, את חיפוש העבודה יש להשאיר לבית ולאחר שעות העבודה במקומכם הנוכחי. גם את הטלפונים שאתם מקבלים ממעסיקים פוטנציאלים, השתדלו לסנן עד לזמן בו אתם מחוץ למשרד. לכל היותר השיבו בהודעת טקסט שלא ניתן לשמוע ע"י אחרים. כל סימן שתשאירו במחשב או בטלפון בזמן העבודה, עשוי לעלות לכם בסופו של דבר במקום העבודה הנוכחי שלכם.

התחל במציאת עבודה המתאימה לך >
חזור למעלה