| | :שתף חברים

כיצד להכין את עצמכם לעבודה הבאה במהלך חופשת הקיץ / מאת: דניאל ואורית - אוגוסט 2016

להכין את עצמכם למשרה הבאה

תקופת הקיץ בה מרבית המנהלים יוצאים לחופשה וחברות לרב מקפיאות את הגיוסים, היא תקופה מצוינת עבור מחפשי העבודה להכין את עצמם לקראת הראיונות העתידיים והמשרות שיפתחו בספטמבר.

 

בתקופה זו תוכלו לרענן ולחדש את קורות החיים שלכם, להיכנס לרשתות חברתיות של ארגונים פוטנציאלים לעבודה, ללמוד עליהם ולעבור על משרות קודמות שהוצעו ולנצל את התקופה השקטה כך שלקראת פתיחת המשרות החדשות, תהיו כבר מוכנים לחלוטין ויהיה לכן יתרון מסוים על פני מועמדים אחרים

 

 

שוחחו עם אנשים

 

אחת הדרכים הטובות ביותר להתעדכן במה שקורה בשוק התעסוקה, הוא לשוחח עם אנשים בנושא. בעיקר עם אנשים עובדים וכאלו שהתקבלו לעבודה לאחרונה. ככל שתדברו עם אנשים על החברות המגייסות, על כניסתם לעולם ההייטק או לכל תחום בו הם עוסקים, על חברות שנמצאות בתהליכי שינוי, מיזוג ורכישה, כך תגדילו את הידע שלכם בנושא ואת יכולתכם להתמקד באותן חברות פוטנציאליות לעבודה. תוכלו גם להתייעץ עם מכרים ולקבל מהם טיפים על הצלחתם בראיונות העבודה. מה מראיינים מחפשים כיום, על מה הם שמים את עיקר הדגש? זכרו – ידע הוא כוח! ככל שתדעו יותר, תהיו מוכנים וערוכים יותר לצלוח את ראיונות העבודה.

 

ערכו מחקר אינטרנטי

 

על חברות גדולות ומובילות אשר פוטנציאליות עבורכם כמקום העבודה הבא, יש המון מידע באינטרנט, באתרים, במדיה וברשתות החברתיות. ערכו מחקר אינטרנטי מקיף על אותן החברות, בדקו מה חדש אצלן, על אילו פיתוחים הן עובדות, האם הם נמצאים בתהליכי מיזוג ורכישה? האם התפנה אצלן מקום לעובדים והאם הן עדכנו את לוח המשרות שלהן. עברו על עמודי הפייסבוק והלינקדאין שלהן, ראו מה עודכן לאחרונה והאם כדאי לכם לפנות אליהן כעת.

 

עדכנו אנשים בסטטוס שלכם

 

את אותם אנשים איתם אתם משוחחים בנושאי העבודה, כדאי שתעדכנו בנושא הסטטוס שלכם, כמחפשי עבודה. שתפו אותם בעבודה החלומית שלכם, בחברות אצלן הכי מעניין לכם לעבוד, שלחו לאותם אנשים קורות חיים ובקשו מהם להעביר אותם הלאה, גם למכריהם. צרו רשת של קשרים מקצועיים-חברתיים, והקפידו לעדכן בכל עת שאתם עדיין בשלב חיפושי העבודה, כך שברגע שתתפנה משרה שמתאימה לכם, אתם תהיו בין הראשוניים לדעת עליה. הדבר ייתן לכם יתרון יחסי על פני מועמדים אחרים, כאשר תהיו בין הראשונים להתעניין ולשלוח קורות חיים למגייסים.

 

אופטימיזציה של קורות החיים

 

במהלך החופשה יהיה לכם מספיק זמן לשבת ולערוך היטב את קורות החיים שלכם. עברו על הקובץ היטב ובחנו אותו לעומק. בדקו האם השמטתם במקרה פרט חשוב או ניסיון תעסוקתי שיכול לקדם אתכם למשרה הבאה. ציינו מקומות נוספים בהם עבדתם בשנים האחרונות, שייתכן ולא היו רשומים שם קודם. הוסיפו תמונה ייצוגית שלכם לקורות החיים, זה יוצר ערך אישי עבור המגייס. עצבו את קורות החיים כך שהקובץ יהיה מאורגן ואסתטי. עברו על קורות חיים מעוצבים ברשת, מצאו כאלו שמוצאים חן בעיניכם ונראים מקצועיים ומכובדים, ועצבו את קורות החיים שלכם באופן דומה. תוכלו גם להתייעץ עם מומחים לעיצוב קורות חיים, שיספקו לכם מתובנותיהם. לחצו כאן למדריך Jobfit לכתיבת קורות חיים מניעים לפעולה.

 

למדו משהו חדש

 

כפי שהזכרנו קודם, ידע זה כוח. חופשת הקיץ היא זמן מצוין ללמוד משהו חדש. קורס מקצועי שיסייע לקדם אתכם במציאת עבודה מתאימה, הכשרה כלשהי מתחום העיסוק שלכם ואפילו התחלה של תואר אקדמי, לטובת חברות המגייסות סטודנטים או בוגרי תואר שני – תלוי בשלב בו אתם נמצאים. גם קורסים שנראים לכאורה לא רלוונטי לתחום העיסוק שלכם, יכולים להיות שימושיים. לדוגמה: קורס הקלדה עיוורת לכותבי תוכן, יספק להם את ערך מהירות ההקלדה על פני אחרים. קורס שיווק דיגיטלי לאיש שיווק, יספק לכם ממד נוסף שהוא עולם ומלואו בתחום השיווק. כל דבר שתוכלו ללמוד ויקדם אתכם, כדאי להשקיע בו כעת כשיש לכם זמן.

התחל במציאת עבודה המתאימה לך >
חזור למעלה