| | :שתף חברים

כיצד להישאר מונעים בעבודה הראשונה שלכם / מאת: דניאל ואורית - יולי 2016

הנעה במקום עבודה

העבודה הראשונה לאחר סיום התואר היא אחת ההתנסויות המאתגרות ביותר שיש.

לסטודנטים במהלך לימודי התואר יש משימות ברורות ועקביות, ביניהן השתתפות בשיעורים, הגשת מטלות ומבחנים, שעות לימוד מסודרות לרב בכתה קבועה, והקונספט המרכזי הוא למלא את המשימות הנדרשות בצורה עקבית ואפקטיבית.

כשמגיעים למקום עבודה לאחר הלימודים, הכל משתנה. ראשית, שעות העבודה לא תמיד מתבצעות בפועל על פי הכתוב בהסכם. ישנן פגישות, הדרכות, ופעילויות מחוץ למשרד במקומות שונים, הציפיות ממך כעובד שונות לחלוטין מהציפיות ממך כשהיית סטודנט, והמשימות לא מוגשות בכפית. עליך ללמוד ולהבין מה נדרש ממך במהלך עבודתך ולבצע את משימותיך בעצמך, או לכל היותר בצוות.

 

המעבר מלימודי התואר, שהם המשך טבעי של הלימודים בבית הספר ושל המשמעת והדרישות הצבאיות, לעצמאות ולדרישה להוכיח את עצמך בכל יום מחדש במקום העבודה, אינו אתגר פשוט כלל וכלל, ולעיתים אף כל כך מורכב עד כי המוטיבציה לעבודה, תחת מכבש הלחצים והציפיות, עשויה להתאדות.

 

להלן מספר דרכים לשמור על המוטיבציה במקום העבודה הראשון שלכם:

 

מנטרת ה"למה"

עשו לעצמכם תרגיל מנטרה. בכל בוקר קצת לפני שאתם מתארגנים ויוצאים לעבודה, שבו עם עצמיכם מספר דקות ושאלו את עצמיכם "למה" – למה אני יוצא לעבודה, מדוע רציתי לעבוד בעבודה זו, מה זה ייתן לי כעת, ואילו צרכים זה ימלא עבורי בהמשך?.

סביר שהתשובות לשאלות אלו יהיו קשורות בשכר שלא ניתן לחיות בלעדיו, בהשתלבות במסגרת מסודרת ויציבה של עבודה במקום מסודר, לקבלת אותה פרקטיקה מקצועית שחותמת את כל הלימודים בהם השקעתם ומאפשרת לכם לצבור ניסיון לעתיד, להכרת חברים וקולגות במקום העבודה, ועוד ועוד. מידיי בוקר שאלו את עצמיכם את השאלה למה, השיבו לעצמכם את התשובות המובנות והברורות, וצאו לעבודה כשאתם מונעים וחדורי אנרגיות.

 

יצירת קשרים אישיים

האדם הוא יצור חברתי. כולנו מונעים מסוציאליזציה והדחף שלנו להכיר אנשים, ליצור קשרים ולחזק אותם, הוא דחף טבעי שעושה לנו נעים ומייצר אנרגיות טובות. מקום העבודה הוא המקום להכיר חברים חדשים, להרחיב את מעגל החברים הקיימים, למצוא אנשים עם מכנה משותף, ולפגוש את אותם חברים מידיי בוקר, כמו גם להתלוות אליהם במהלך היום. יצירת קשרים אישיים במקום העבודה יוצרת את התחושה שאתם לא לבד. יש לכם עם מי לדבר, להתייעץ, לחלוק, ולקבל תמיכה. כל אלו מייצרים מוטיבציה משמעותית להגיע מידיי יום לעבודה ולפגוש באותם אנשים.

 

להעריך את תהליך הלמידה

עבודה במקום חדש לאחר התואר, באותו תחום אותו למדתם, הוא קצת כמו להמשיך את הלימודים בעצם. עם זאת כשאתם עובדים, במקום להוציא כסף על הלימודים, אתם זוכים להתנסות ולפרקטיקה חינם, ללא תשלום ואף מקבלים שכר בצד התהליך.

חשבו על מקום העבודה כהמשך של תהליך הלמידה והעריכו את התהליך. אתם לא רק ממשיכים ללמוד ולהתנסות, אלא אף מקבלים תשלום עבור כך.

 

טבלת יעדים

דרך יעילה נוספת לשמור על המוטיבציה שלכם במקום עבודה חדש היא להכין טבלת יעדים רבעונית, לעקוב ולסמן לאורך כל הזמן, לאילו יעדים הגעתם. אם לדוגמה ברבעון הראשון מרגע כניסתכם לתפקיד, המטרות שלכם הן ללמוד כמה תוכנות שאיתן תצטרכו לעבוד בהמשך, בכל פעם שתסיימו ללמוד תוכנה, סמנו בטבלה את היעד האמור. כך בתום הרבעון תוכלו לסמן כי למדתם 3 תוכנות ואתם מתקדמים כעת לשלב הבא. ברבעון השני תוכלו לסמן למשל, פרויקט ראשון עליו תעבדו ברגע שתסיימו אותו ותרשמו הצלחה. צורת הרישום והמעקב מפשטת את המשימות והיעדים, היא נותנת להם שם ומעלה אותם על הכתב, כך שיהיו ברורים ולא אמורפיים. הדבר מייצר תחושת ביטחון במה שאתם עושים, מפחית חרדות, ובכך מעלה מוטיבציה.

 

השתדלו להיות הכי טובים שאפשר

המוטיבציה הכי גדולה במקום העבודה נוצרת באמצעות קבלת משוב חיובי מהמנהלים שלכם. אין עובד שיישאר אדיש מול דברי הוקרה ושבח עבור עבודתו הטובה. על מנת לקבל כמה שיותר משובים חיוביים, עליכם לנסות להיות הטובים ביותר שאפשר. בכך אין הכוונה שתתאמצו יתר על המידה, תעבדו שעות ארוכות מעבר למקובל ותעבידו את עצמיכם לפרך. הכוונה שתנסו להיות יעילים וטובים היכן שצריך – היכן שהמנהל רוצה. אם לדוגמה אתם עובדים כאנשי מכירות וישנו לקוח מאוד חשוב שהמנהל רוצה להשיג, נסו למקד את מירב המאמצים שלכם להשגת אותו הלקוח. אם אתם מתכנתים שעובדים על פיתוח מוצר ומגלים דרך לשדרגו בחדשנות שתייצר ערך עסקי, נסו ללמוד כמה שיותר על אפשרויות פיתוח המוצר לכיוון הזה – כמובן בהתייעצות עם המנהלים. המטרה היא לנסות להבין היכן המנהלים שלכם צריכים אתכם בעיקר, ולפנות לכיוונים אלו.

התחל במציאת עבודה המתאימה לך >
חזור למעלה