| | :שתף חברים

כיצד להשיב על השאלה: "מדוע עליי להעסיק אותך?" / מאת: דניאל ואורית - יוני 2016

כיצד להשיב על השאלה: "מדוע עליי להעסיק אותך?"

שאלת המראיין "מדוע עליי להעסיק אותך?" המופנית למועמד לתפקיד, היא אחת השאלות הנפוצות כיום בראיונות עבודה. מצד אחד זו שאלה לגיטימית – המגייס רוצה לשמוע את התשובה הכנה והטובה ביותר מהמרואיין עצמו. מהצד השני, זו אחת השאלות המלחיצות ביותר מבחינת המועמדים.

 

החשש שהשאלה הזו מייצרת אצל המועמד נובע מכמה סיבות: ראשית, עליך כמועמד למצוא את הערך המוסף שלך שעולה על יתר המועמדים ולהציג אותו בצורה משכנעת. מאחר ואתה לא יודע כיצד המועמדים האחרים השיבו, אין לך כלים מספקים לבצע זאת בצורה האופטימלית. שנית, אתה לא יודע לעומק אילו תכונות נמצאות ברשימה הראשונה של המגייס, מה שמקשה אך יותר על תשובתך.

מה שחשוב לזכור הוא, שהמגייס שואל את השאלה הזו לאחר שבחן אותן היטב והניח כי אתה מועמד מתאים. לכן יש בשאלה זו נימה חיובית ומקדמת והיא יכולה להיות המשוכה האחרונה בדרך לתפקיד הנכסף.

 

כיצד תוכל להשיב על שאלת המראיין "מדוע עליי להעסיק אותך" בצורה אפקטיבית:

 

להבין מה המראיין רוצה

 

הצעד הראשון כמו תמיד לפני ראיון עבודה, הוא לערוך מחקר מעמיק ומקיף ככל האפשר על החברה. התחל על ידי קריאת אתר החברה באינטרנט, ע"י קריאת פוסטים בלינקדאין של עובדים מהחברה, כתבות בעיתונים על החברה וכמובן את דרישות התפקיד המפורטות במודעת הדרושים. ככל שתבין היכן עומדת החברה כעת ומה היא מחפשת, יהיה לך קל יותר להשיב על השאלה. אם אתה מגלה למשל שהחברה עומדת בפני רכישה או מיזוג, תוכל לשלב בתשובתך כי אתה מנוסה בתהליכי רכישה או שאתה חזק מאוד בעבודת צוות ובתקשורת עם אנשים חדשים, במידה ונכון הדבר. אם אתה מבחין בין הדרישות שישנה חשיבות לגמישות בשעות, תוכל להשיב שאתה זמין לעבודה בכל עת ואין לך התחייבויות נוספות בתקופה זו. בכל אופן עליך להצטייד בידע מקדים לגביי מה שהחברה זקוקה לו ביותר, על מנת להשיב על השאלה הזו כראוי.

ברגע שיש לך הבנה מלאה על החברה המגייסת, תוכל להתאים את התשובה שלך  לשאלה. זוהי גם הזדמנות להוכיח כי אתה חקרת היטב על החברה ואתה כבר קצת מכיר אותה ובא עם ידע מסוים לגבי הכיוון אליו היא הולכת. התשובה שלך תגדיל את הסיכויים להתקבל לתפקיד, כשתגיד למראיין את מה שהוא הכי רוצה לשמוע.

 

איכות על פני כמות

 

איכויות המפתח שאתה רוצה להעביר באמצעות התשובה, הם: ניסיון, כישורים, הישגים, הכשרה או השכלה והשתלבות בתרבות החברה. עליך להשיב בצורה איכותית ולא כמותית – אין טעם למרוח את התשובה על פני עשרות משפטים, זה רק יפגע באמינות תשובתך. עליך לתמצת את התשובה כך שהיא תכלול את אותן איכויות מפתח בהן אתה מחזיק ותייצר לך ערך מוסף גבוה, יותר מאשר למתמודדים הנוספים על התפקיד.

 

ניסיון והכשרה

 

התשובה שלך יכולה להיות גם הזדמנות נוספת להדגיש את הניסיון וההכשרה שצברת בתחום התפקיד לו הם מגייסים. אם הם מחפשים מנהל פרויקט למשל, התשובה שלך יכולה לכלול את שנות הניסיון המקצועי והלימודי שרכשת בתחום ניהול הפרויקטים.

זוהי הזדמנות נוספת להתאים את הידע שלך לתחום הספציפי אותו החברה מעוניינת לחזק.

 

הישגים

 

מעסיקים אוהבים הישגים מדידים. זו הדרך שלהם לוודא כי במידה ותתקבל לתפקיד אתה תחזיר מהר מאוד את ההשקעה בך מבחינת ההכשרה והפיתוח. אם יש לך אפשרות לשלב בתשובתך הישגים מדידים שלך מהעבר, כגון: הצלחת לגייס 20 לקוחות חדשים לחברה הקודמת בה עבדת, בתקופה של חצי שנה. או שאתה היית אחראי לפיתוח של 20% מכלל מוצרי החברה הקודמת בה הועסקת. ככל שההישגים שלך יהיו בולטים ומדידים, כך יגדל הסיכוי שתתקבל לתפקיד.

 

הקשבה

 

במהלך הראיון הקשב היטב לנאמר מפי המראיין. כל דבר שהוא יספר לך על החברה, כל נתון נוסף שהוא יספק לך, כל אלו יסייעו לך לבנות את התשובה לשאלה "מדוע עליו להעסיק אותך." ייתכן ותגלה במהלך ראיון העבודה דברים נוספים שלא ידעת בעת שחקרת על החברה. המראיין עשוי לשתף אותך בכך שהחברה מתרחבת ופונה לשוק נוסף, חשוב – האם יש לך קשרים וניסיון בשוק הזה? אלו דברים שתוכל להוסיף בתשובתך, שיקדמו אותך מאוד.

התחל במציאת עבודה המתאימה לך >
חזור למעלה