| | :שתף חברים

כיצד לשמור על האינטרסים העסקיים שלכם / מאת: דניאל ואורית - יוני 2016

כיצד לשמור על האינטרסים העסקיים שלכם

גם נשים וגם גברים נתקלים בקשיים כאשר הם מנסים לקדם את עצמם מבחינה מקצועית. הרבה פעמים את לא בטוחה אם הגבר שהתעניין בשירות של העסק שלך, לא מתעניין יותר במה שלך עצמך יש להציע. ולך לא תמיד ברור אם הפגישה העסקית שקבעת עם מנהלת ההשקעות, לא תגלוש לפסים אישיים.

כיצד לעשות את ההפרדה בין אהבה ועסקים? וחשוב מכך, כיצד לקדם את האינטרסים העסקיים שלך מבלי לקדם את האינטרסים האישיים של הצד השני.

 

 

הרבה מהאינטראקציות העסקיות היום מתחילות בפייסבוק. אתם מקדמים את העסק שלכם גם בכרטיס האישי וצפויים לקבל פניות והצעות עסקיות מגורמים שונים, לעיתים אפילו אתם אלו שיוזמים. מאחר והיחסים בפייסבוק לעיתים רבות מקבלים נימה אישית, חשוב לשמור על קורקטיות בכל המדובר בקידום עסקי. יחד עם זאת, צריך לשים לב לא לקחת את זה לקיצוניות השנייה ולהיזהר שלא להיתפש כנוקשים ומתנשאים. כיצד ניתן לעשות זאת?

 

ותרו על שאלות אישיות 

בשיחת הפייסבוק עצמה, שמרו על קו מנחה רציף. אינכם מחויבים להשיב על שאלות הקשורות למצבכם המשפחתי או למקום מגוריכם, ותרו על תשובות לשאלות אישיות והקפידו להחזיר את השיחה לענייני עבודה. אם הוא שואל "היכן את גרה?" את יכולה לשאול במקום זה "היכן החברה שלך ממוקמת?", אם היא שואלת אם אתה מבלה בערבים, אתה יכול להשיב שאתה עסוק מאוד בענייני העסק שלך. עם זאת המשיכו להיות נחמדים בשיחה, אף אחד לא רוצה קשר עסקי עם אדם שאינו נחמד. תוכלו להרחיב על תחומיכם המקצועיים במידה כזו שאם לא היה לצד השני עניין עסקי אמיתי, הוא מהר מאוד יאבד עניין, זוהי אינדיקציה טובה.

 

אל תמהרו לפגישה

אנשים נוטים להעלות את עניין הפגישה מהר מאוד. אחרי שתיים שלוש שורות של התכתבות בפייסבוק סביר שהם יציעו שתיפגשו ותראו מה ניתן לעשות הלאה. אל תמהרו לפגישה. תוכלו לחסוך מעצמכם הרבה נסיעות חינם ואכזבות מקצועיות אם תשכילו לנתב מראש אילו מהפגישות אכן מכוונות לשיתוף פעולה עסקי. אפשר להשיב שלפני שאתם נפגשים תרצו לקבל הצעה כתובה ולהעלות שאלות כגון מה הצד השני מעוניין להעלות בפגישה. אם הוא לא יוכל להשיב על כך תוך כדי השיחה, סביר שגם הפגישה לא הייתה מובילה לכך ובסינון הזה, חסכתם לעצמכם עגמת נפגש מיותרת.

במידה ויש לצד השני רעיון מעניין לעבודה משותפת והוא אכן כתב לכם את זה בצורה קונקרטית, תוכלו להתקדם והלאה ולברר אם התכנית אכן עסקית ורציונלית, אתם יכולים להחליף טלפונים, לשוחח בנושא עוד קצת, ללמוד את שיתוף הפעולה ביניכם ולאחר שהכל הודק, לקיים פגישה לסגירת הקצוות האחרונים.

 

אל "תקנו" הבטחות

ישנם אנשים שימנפו את הצורך העסקי שלכם לסוג של טיזינג מתמשך ומשחקי שליטה. הם יבטיחו ללכם שהם מתארגנים על פיתוח חדש בעסק ושהם ייקחו אותם איתם ברגע שזה יתרומם. שהם רק ממתינים לסיבובו של כדוה"א סביב הירח, או לשינוי מקומה של השמש. אל תקנו הבטחות! הישארו מנומסים ואמרו להם שברגע שיעמוד משהו על הפרק הם מוזמנים ליצור איתכם קשר, אין טעם להיות בקשר לפני כן, אין בכוונתה של השמש לזוז בזמן הקרוב.

 

הישארו רציונליים

ככל שתשדרו יותר שאתפ מעוניינת בשת"פים עסקיים כך הנוכחות של חומדי הבצע תעלה. ישנם אנשים שאורבים לאלו הכמהים להתקדם מבחינה עסקית ומנצלים את השאיפות שלהם לצרכיהם האישיים שאין בהם דבר הקשור בעבודה. לכן עליכם לשמור על עצמכם ולהישאר מפוכחים. אל תראו התלהבות רבה מידיי, אל תסחפו אחר הבטחות מרחיקות לכת למשכורות בשמיים ותנאי עבודה מרהיבים. ככל שההצעה תהיה יותר ממוקדמת ופשוטה, כך היא תהיה יותר אותנטית, הקפידו להישאר רציונליים ולבחון כל הצעה בזהירות ובהקפדה.

 

מתי זה כן נשמע אמיתי?

כשהאדם שמולך מקרין רצינות ומכוון את שאלותיו לתחומך העסקי ולא האישי. כשהוא מציע לך די מהר, מגוון אפשרויות תעסוקה שהוא חשב עליהם, עבורך ושיכולים להתאים לך. כשהוא לא מציע מיד שתיפגשו אלא מאפשר לך לבחון את הצעתו ולחשוב על האופציות התעסוקתיות שפירט לך ולחילופין, אם אין לו הצעה רלוונטית הוא אומר זאת מיד או מציע בעצמו שכשיהיה רעיון כזה הוא יחזור אליך. אל תתפשרו ואל תתפזרו, הקפידו על מה שנכתב כאן וכשהשיחה תהיה מכוונת מטרה עסקית תדעו להבחין בכך בהצלחה.

התחל במציאת עבודה המתאימה לך >
חזור למעלה