| | :שתף חברים

כיצד להתקבל לעבודה בהייטק ללא תואר ראשון / מאת: דניאל - יוני 2016

כיצד להתקבל לעבודה בהייטק ללא תואר ראשון

הסוד הגדול של עולם ההייטק הוא שמספר עצום של אנשים שעובדים בתעשייה זו התחילו מבלי תארים אקדמאיים. הם לא עשו תואר ראשון ובכל זאת הם יודעים לכתוב קוד, למכור מוצרים, לנהל מחלקות, והם מצוינים במה שהם עושים.

בנוסף לתכנות, תעשייה ההייטק זקוקה לאנשים שינהלו מהלכים ופרויקטים ולא רק יפתחו מוצרים. תעשייה ההייטק מעסיקה בין היתר מנהלי חשבונות, מנהלי פרויקטים, עוזרי מנכ"ל, אנשי מכירות ושירות, מנהלים אדמיניסטרטיביים ועוד.

 

 

להלן מספר טיפים שיסייעו לך להתקבל להייטק ללא תואר ראשון:

 

לימוד עצמי או באמצעות קורסים

 

בטרם אתה מחפש עבודה בהייטק, עליך ללמוד את שפות התכנות והקודים העדכניים בהם משתמשים כיום. כתיבת קוד ניתן ללמוד בלימוד עצמי מספרים, בסדנאות אינטרנט ויוטיוב, או לקחת קורסים מקצועיים במכללות ייעודיות. ישנן מספר שפות תכנות שהן למעשה הבסיס ומאוד כדאי ללמוד אותן כדי להתקבל לעבודה בהייטק, ביניהן: HRML, JavaScript ונוספות. גם אם אין לך תואר במדעי המחשב עליך בכל זאת להציג ידע בתחום על מנת לעבוד בו.

 

איתור המשרות הנכונות

 

כמעט בכל מודעת דרושים מוצגות דרישות התפקיד. כשאתה תר אחר המשרה הבאה שלך בהייטק, כוון למשרות שאינן מחייבות תואר ראשון ברשימת הדרישות שלהן. גם אם תיכנס לתפקיד זוטר בהתחלה אין זה אומר שלא תוכל להתקדם ממנו. הרעיון הוא להיכנס לחברה בתפקיד כלשהו שמתאים לרמת הידע והניסיון שלך ומשם לנסות לעלות ולצמוח. אין טעם להמתין למשרה חלומית כשאינך מציג את הקריטריונים המתאימים עבורה. יש להתפשר על משרות התחלתיות ולנסות להתקדם משם.

 

סוגי תפקידים

 

אם אתה נתקל בבעיה למצוא משרת מתכנת בחברת הייטק שאינה מצריכה תואר ראשון, ייתכן ותרצה לעסוק בתחום אחר שאינו בהכרח אנליטי. ישנם מגוון תחומי עבודה ומשרות בחברות הייטק: תפקידים אדמיניסטרטיביים שונים, תפקידי שיווק ומכירות, כתיבת תוכן, עיצוב גרפי ועוד. אם העבודה בתעשיית ההייטק חשובה לך עקב השכר והתנאים ולאו דווקא בגלל תחום העיסוק, בהחלט תוכל למצוא שם תפקידים שאינם מצריכים תואר.

 

לדעת היכן לחפש עבודה

 

גם אם הנטייה שלך היא ללכת על מקום עבודה בטוח, בחברת הייטק יציבה הפועלת מזה שנים, דווקא במקרה של חיפוש עבודה שאינה מחייבת תואר ראשון, רצוי שתפנה לחברות סטארט-אפ. בחברות סטארט-אפ העבודה לרב נעשית בצוות וכאיש צוות תוכל לסייע עם הידע והניסיון שלך גם אם אין לך רקע לימודי מוכח. בסטארט-אפים לכל עובד יש כמה כובעים ועליו למלא מספר תפקידים ולנוע ממשימה למשימה. הדרישה היא בעיקר לעובדים דינמיים שידעו לעשות זאת, יותר מאשר מלומדים ובעלי תארים.

 

תחום העיסוק

 

גם תחום העיסוק של חברת הסטארט-אפ משמעותי על מנת להתקבל לעבודה בחברה. לעבודה בסטארט-אפ העוסק בביומד או במדעים יהיה קשה יותר להתקבל ללא תארים, אך לחברה המפתחת אפליקציות יהיה יותר קל. אם עשית קורס פיתוח אפליקציות יהיה לך יתרון משמעותי. חפש תחומי עיסוק של סטארט-אפים שאינם נוגעים בתחומים המחייבים תארים מתקדמים.

התחל במציאת עבודה המתאימה לך >
חזור למעלה