| | :שתף חברים

נימוסים והליכות: השפעת המראה החיצוני בראיון העבודה / מאת: דניאל - יוני 2016

נימוסים והליכות: השפעת המראה החיצוני בראיון העבודה

סבורים שהמראה החיצוני שלכם אינו משפיע על המראיין במהלך ראיון העבודה? חשבו שוב. בעוד שכישורי העבודה והניסיון המקצועי שלכם הם ליבת ראיון העבודה, גם למראה החיצוני שלכם יש משקל משמעותי ולא מבוטל

לא רק שאתם עשויים לפוצץ ראיון עבודה בהתעלמות מפקטור הלבוש, אלא שאפילו לאחר שהוכחתם את עצמכם בתפקיד, אתם עשויים לאבד אותו עקב מראה חיצוני מרושל.

 

 

 

מיותר לציין שמראה חיצוני מכובד, חיוני במהלך ראיון העבודה. מהרגע שנכנסתם לחדר המראיין ועד שעזבתם אותו, כל דבר שאתם מציגים נכלל בהתרשמותו של המראיין.

 

לראיון העבודה בחברה רצינית, הגיעו בלבוש מכובד. העדיפו מכנסיים מחויטות ולא ג'ינס, חולצה מגוהצת ומכופתרת, ובמידה ומזג האוויר קריר, ז'קט יוסיף בהחלט. מבחינת המראיין מה שלבשתם לראיון העבודה הוא אותו לבוש איתו תגיעו לעבוד במשרד, תופיעו בכנסים ובפגישות עם לקוחות. לכן חשוב שהבגדים יהיו ייצוגיים ככל האפשר. גם בימים החמים ביותר של חודשי יולי אוגוסט, לעולם אל תגיעו לראיון העבודה עם מכנס קצר וסנדלים. גם אם מרבית חברות ההייטק כיום מתירות את סגנון הלבוש הזה ואפילו אם מדובר בחברה בה אתם מתראיינים, הסגנון וודאי שאינו מתאים בטרם התקבלתם לתפקיד.

 

גם ללבוש הנשי יש משקל משמעותי בראיונות העבודה. אם בחרת להגיע לראיון בחצאית מיני, וודאי שתהיה זו חצאית מחויטת ושאינה קצרה מידיי. חצאית קצרה משדרת קלילות וחוסר רצינות שעשויים להשפיע על החלטת המראיין. אורכה של החצאית המחויטת צריך להיות כזה שכמעט נוגע בברכיים. חולצה מחויטת ומגוהצת, או חולצת טריקו אלגנטית בהחלט יעשו את העבודה. נעלי עקב נוחות וז'קט ישלימו את המראה הייצוגי. במידה ותעדיפי ללבוש מכנסיים עליהם להיות כאמור מבד איכותי ללא קמטים ולא מג'ינס.

 

בחירת הבושם צריכה להתבצע בהתאם אף היא. חשוב לבחור בושם עדין שאינו חזק מידיי ולא להתיז על עצמכם כמויות שיחנקו את המראיין. חשוב להקפיד על דאודורנט ריחני ולהגיע לראיון כשאתם רחוצים ונקיים. גם ריח הפה שלכם משמעותי ביותר. אף מראיין לא ירצה להמשיך ולראיין אתכם כשהוא מתקשה לנשום. זכרו שהמטרה שלכם בלבוש ובאסתטיקה היא לגרום למראיין לרצות ולהמשיך לשהות איתכם באותו החדר ולבצע ראיון מעמיק ככל האפשר.

 

הבגדים וההיגיינה שלכם מתלווים לנימוסים שלכם. הקפידו לברך את המראיין לשלום בשמו, ללחוץ את ידו בצורה בטוחה ונעימה, לחייך ולהשרות אווירה מרגיעה ומכובדת. גם בטרם נכנסתם לחדרו של המראיין, הקפידו על הנימוסים שלכם מול כל אחד בו פגשתם בחברה. החל מפקידת הקבלה שהכניסה אתכם לבניין ועד למנהלת משאבי האנוש. זכרו – הכל נבחן ומשוקלל במערך היתרונות והחסרונות שלכם.

 

בחירת הלבוש שלכם לעבודה אינה מסתיימת לאחר שהתקבלתם לתפקיד. כל יום מחדש עליכם לבחון את המראה החיצוני שלכם, את הבגדים הייצוגים והתסרוקת המסודרת. עליכם לוודא כי אתם מריחים טוב, רעננים ונקיים. לא תאמינו כמה לקוחות אנשים הפסידו כתוצאה מריח רע מהפה או מהגוף. המראה שלכם הוא חלק מכם והוא משפיע על הקריירה שלכם כולה. 

התחל במציאת עבודה המתאימה לך >
חזור למעלה